Kā produktīvi izmantot savu laiku?

Jautājums attiecināms kā uz brīvo, tā darba laiku. Laiks, kas pavadīts jēgpilni, katrā ziņā ir kvalitatīvs laiks. Bezjēdzīgi nosistas darba vai atpūtas stundas vienlīdz spēcīgi atsauksies uz mūsu psihisko veselību, īpaši, ja tām sekos pašpārmetumi vai citu personu nosodījums. Ja mēs izvēlamies pavirši izturēties pret savu laiku, tad tam ir jābūt apzinātam lēmumam un bez šādu soli bieži vien pavadošās vainas apziņas.

Laikam vieglāk taču ir pieņemt lēmumu izturēties pret savu dzīvi atbildīgi. Produktīvs laiks, efektīvs darbs vai atpūta tajā ir viens no mērķiem, ko vērts uzstādīt, lai dzīve sagādātu gandarījumu un piepildījumu. Atrodoties darbā, uzstādīsim mērķus šai konkrētajai dienai, vienu pēc otra tos sasniedzot un veidojot kompaktu padarītā ainu. Ieradīsimies darbavietā laikus, attīstīsim ieradumu sākt pildīt uzdevumus uzreiz, nevis pēc pastkastītes pārbaudes un sociālo un ziņu portālu izpētes.

Mērķa apziņa ļoti palīdz veidot jēgpilnas aktivitātes, tāpēc, ja no brīvdienām vēlamies iegūt paliekošas atmiņas, izdomāsim jau iepriekš, kā pavadīt sestdienu un svētdienu. Nereti mēs pat sastādīsim plānu veselai sezonai. Taču – uzmanību! Tas varētu būt brīdinošs signāls, ka vēlamies aizbēgt no savām patiesajām vajadzībām. Jo tikpat daudz, cik ārēji intensīvais, mums ir nepieciešams arī laiks, ko pavadām kopā ar sevi. Tās ir stundas vienatnē, kam šķietami nav nekāda mērķa, bet par kuru produktivitāti liecinās atpūties un laimīgs gars.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Posted by: Reperis on Category: Viss