Pieci soļi, lai izveidotu budžetu

  1. Piefiksējiet visus ieņēmumus un izdevumus.

Sāciet ar Jūsu ikmēneša ienākumiem un Jūsu ikmēneša uzturēšanās izdevumiem. Tad arī piefiksējiet, cik daudz Jūs tērējat katru mēnesi pārējām lietām. Tās ietver kafijas naudu, degvielas tēriņus, pārtikas preces, hobijus, fitnesa centru, parādu samaksu, drēbes, ķīmiskās tīrītavas, u.c. Jums ir jābūt precīzam priekšstatam par to, ko Jūs saņemat un kā to tērējat.

  1. Izveidojiet uzkrājumu plānu.

Nav svarīgi, kāds ir Jūsu finansiālais mērķis, mēģiniet ietaupīt 10% no Jūsu neto ienākumiem. Par katriem€ 10, ko Jūs saņemat, atlieciet€ 1 krājkontā. Esiet uzticīgs šai shēmai un Jūs redzēsiet, kā Jūsu ietaupījumi aug. Ietaupījumi ļauj aizņemties no sevis paša ārkārtas situācijās, nevis izmantot kredītu. Pielāgojiet savus uzturēšanās izdevumus, lai Jūs varētu izdzīvot no 90% no Jūsu neto ienākumiem.

  1. Nosakiet savus finanšu mērķus un veiciet korekcijas savā budžetā, lai tos sasniegtu.

Pierakstot to, kur Jūs tērējat savu naudu, Jūs gūsiet labu priekšstatu par korekcijām, ko Jūs varat veikt, lai sasniegtu savus finanšu mērķus. Ja Jūsu mērķis ir samaksāt parādus, laba vieta, kur sākt, ir izmantot 10% -20% no saviem neto ienākumiem, lai samaksātu parādu. Pielāgojiet citus izdevumus, lai to izdarītu. Ja 10% -20% no Jūsu neto ienākumiem nesedz Jūsu minimālās maksājumu prasības, apskatiet, ko vēl Jūs varat samazināt, vai zvaniet kreditoriem, lai veiktu citus pasākumus, lai parādu maksājumi iederētos Jūsu budžetā. Kreditori būs gatavi strādāt ar Jums, ja Jūs apliecināsiet vēlmi sadarboties.

  1. Neiekaliet budžetu dzelzī.

Budžetam nav jāatņem Jums laime un prieks. Budžets pasargās Jūs no parādiem, iegādājoties lietas, ko Jūs nevarat atļauties. Tā vietā, lai aizliegtu sev visu, izveidojiet brīvdienu fondu, ja Jums patīk doties ceļojumos vai iepirkšanās fondu, ja Jums patīk iepirkties. Atlieciet naudu šiem līdzekļiem, lai Jums būtu jau iekrāta nauda šiem mērķiem tā vietā, lai Jūs tērētu vēl nenopelnītu naudu.

  1. Palieciet budžeta ietvaros.

Konsekvence ir panākumu atslēga. Jūsu finansiālajai situācijai mainoties, pielāgojiet tam savu budžetu. Ja Jūs ciešat finansiālus zaudējumus, pārskatiet savu budžetu. Ja Jūsu ienākumi palielinās, pielāgojiet savu budžetu. Izveidojiet ieradumu palikt sava budžeta ietvaros neatkarīgi no Jūsu ienākumiem.

Visām mājsaimniecībām ir vajadzīgs budžets. Izveidojot budžetu, pierakstiet visu, kam Jūs tērējat naudu. Sāciet ietaupot 10% no Jūsu ienākumiem, vienalga kam. Nosakiet savus finanšu mērķus un izveidojiet savu budžetu, lai tos sasniegtu. Lai novērstu neprātīgus izdevumus, neliedziet sev visus prieciņus. Esiet disciplinēti un pieturieties pie sava budžeta vienmēr un visur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Posted by: Reperis on Category: Viss