Šoreiz par taupīšanu

Ja Jūs strādājat no mājām, Jūs, iespējams, diezgan bieži uztraucaties par savām finansēm. Kad neesat pārliecināti par saviem ienākumiem no mēneša uz mēnesi, tas var ienest stresu Jūsu dzīvē. Jūs zināt, ka Jūs vēlaties strādāt no mājām un vēlaties būt pats sev priekšnieks, bet uztraukumiem par naudu nekad nevajadzētu būt daļai no Jūsu dzīves. Tādēļ ir nepieciešams izveidot savu budžetu!

Vai Jums ir problēmas izveidot budžetu?

Daudzi cilvēki uzskata, ka budžeta plānošana ir grūts uzdevums, bet ar nelielu pacietību un sapratni, Jūs varat viegli izveidot budžetu, kas der tieši Jums. Ir piecas galvenās kategorijas, kas jāņem vērā: mājokļa, auto, pārtikas, citi izdevumi un iekrājumi. Pēdējā kategorija ir atlikumam pēc visiem tēriņiem.

Pirmā kategorija, kas jāņem vērā, veidojot budžetu, ir mājoklis, kas veido aptuveni 30% no vidējā mājsaimniecības budžeta. Rēķina lielākā daļa šajā kategorijā ir saistīta ar Jūsu ikmēneša īres vai hipotēkas maksājumu. Ja Jums pieder sava māja, ir arī citi faktori, ko iekļaut savā kategorijā, piemēram, īpašuma nodokļi un uzturēšanas izdevumi.

Nākamā kategorija auto izdevumi, kas veido apmēram 10-20% no vidējās ģimenes izdevumiem. Šie izdevumi ietver ceļa nodokli, apdrošināšanu, degvielu un uzturēšanu.

Pārtika ir nākamā kategorija, ko mēs apskatīsim. Vidējā ģimene tērē aptuveni 30-40% no tās ienākumiem par pārtikas izmaksām. Šis skaitlis ietver gan pārtikas iegādi, gan ēšanu kafejnīcās. Naudu, kas iztērēta šajā kategorijā, var ievērojami samazināt vairākos veidos. Vieglākais veids, kā samazināt izdevumus par pārtiku, ir ierobežot došanos uz kafejnīcām un restorāniem.

Pēdējā lielā kategorija ir iekrājumi. Šī kategorija veido aptuveni 1-5% no vidējās ģimenes izdevumiem. Pārāk bieži vien nepietiekams uzsvars tiek likts uz taupīšanu, un daudzas ģimenes paliek bez naudas, kad rodas neplānotas izmaksas.

Visbeidzot ir citu izdevumu kategorija. Šie izdevumi ietver veselības aprūpes un izklaidi, no kuriem katrs veido aptuveni 1-3%% no vidējiem tēriņiem mēnesī. Nākamais ir apģērbs un tas veido aptuveni 1-3% no ikmēneša izdevumiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Posted by: Reperis on Category: Viss